Dobré víly jako krypto průkopnice

Dobré víly jako krypto průkopnice

Za necelý měsíc budou stovky milionů lidí po celém světě konat dobro v rámci světového dne štědrosti a dobrých skutků. První listopadové úterý spustila Asociace společenské odpovědnosti registraci dobročinných aktivit na webu Giving Tuesday. Dobré víly dětem dostaly pozvání na konferenci, kde přiblížily své aktivity a cestu do světa kryptoměn.

Darování kryptoměn je totiž nejrychleji rostoucí způsob dárcovství a pokud jde o nejnovější trendy ve fundraisingu, Dobré víly nezůstávají pozadu. Organizace Dobré víly dětem pomáhá dětem z dětských domovů už od roku 2015 a díky NFT projektu mohly pomáhat i samy děti. Děti vytvořily obrázky, z nichž se poté vygenerovaly jedinečné NFT tokeny, které dárci dražili v online galerii. NFT tokeny jsou formou poděkování za finanční dar. „Minulý rok nás oslovila firma Moro Systems, kteří navrhli propojení moderního trendu s dobročinností,“ popisuje zakladatelka Dobrých víl, Angelika Nevěřilová.

Díky novým technologiím mohou neziskové organizace cílit na nové potenciální podporovatele, zvýšit povědomí o svých dobročinných aktivitách a zároveň zajistit transparentnost v darování.Pro propojení neziskového sektoru a blockchainu vzniká nový projekt Donat.Network. Ten má za cíl pomoci neziskovým organizacím a charitám přijímat kryptoměny. Zakladatel spolku Donat.Network, Jakub Jelen, přibližuje plány spolku: „Chceme vzdělávat lidi z nezisku v oblasti kryptoměn tak, aby mohli plně využívat jejich potenciál a oslovit tím moderní dárce. Zároveň je důležité, aby to neziskovkám nepřidělávalo zbytečnou práci a mohli se soustředit na svou dobročinnost.“ Důvodem, proč používat kryptoměny může být nejen možnost zaujmout nové dárce, ale i transparentnost využití darů nebo jejich případné zhodnocení.

Odkaz na celou konferenci najdete zde.